Wizyta w Finlandii

Członkowie Śląskiego Klastra ICT i Multimediów Hub Club mieli okazję nawiązać kontakty gospodarcze z przedsiębiorcami z Finlandii. Według raportu Komisji Europejskiej Finlandia jest jednym z liderów pod względem wyników innowacyjności wśród krajów Unii Europejskiej.
Wizyta w Finlandii była trzecią z cyklu zaplanowanych w projekcie wyjazdów zagranicznych. Członkowie klastra uczestniczyli w spotkaniu biznesowym w Science Park w Turku, podczas którego poznali działalność Parku oraz specyfikę fińskiego rynku. Nie zabrakło wrażeń w multimedialnych obiektach Game Lab w ICT-house Kupittaa, gdzie członkowie Klastra mieli okazję przenieść się w świat wirtualnych projektów.
Odwiedzili również LOGOMO – zabytkowy obiekt stacji kolejowej zaadaptowany na cele kulturalno-biznesowe, gdzie odbyły się sesje networkingowe z przedsiębiorcami z Finlandii. Sesje networkingowe odbyły się w obszarach dotyczących: gier edukacyjnych, zbierania i analizy danych w sieci Web, Mobilnych i Webowych usług biznesowych oraz zarządzania relacjami z klientami CRM.
Wymiana doświadczeń jeszcze bardziej uzmysłowiła członkom klastra, że dla rozwoju swoich firm strategiczne znaczenie mają kontakty i spotkania w jak najbardziej interdyscyplinarnym gronie. Dzięki nim tworzą się relacje między ludźmi, pełniące rolę kanałów dyfuzji wiedzy i doświadczeń, którymi buduje się innowacyjny biznes.

Szczegóły na stronie internetowej: www.hubclub.pl