Zdobywamy nową wiedzę oraz nawiązujemy kontakty w Danii

W dniach od 21 do 25 października przedstawiciele firmy Intersieć uczestniczyli w zagranicznej wizycie studyjnej w Kopenhadze, podczas której zdobyli wiele cennej wiedzy oraz nawiązali kontakty z duńskimi firmami i organizacjami.

Wizyta została zorganizowana została w ramach realizowanego projektu „Innowacje Śląska – utworzenie, promocja i rozwój Śląskiego Klastra Multimedialnego”, do którego należy Intersieć.

dania ink
Podczas wizyty mieliśmy okazję zapoznać się ze sposobem funkcjonowania Inkubatora 5te zlokalizowanego w IT University w Kopenhadze.

Ponadto odbyliśmy ciekawą rozmowę z Micaelem Gustafssonem, laureatem nagrody „European Cluster Manager of the Year 2012” oraz menadżerem największego klastra ICT w Europie, który mówił m.in. o zarządzaniu sieciami współpracy oraz korzyści wynikających z międzynarodowej współpracy.
wyklad
Zwieńczeniem wizyty był udział uczestników klastra w europejskiej konferencji EUROPE INNOVA 2012, STRESS TEST OF INNOVATION POLICY IN EUROPE, podczas której odbyliśmy wiele ciekawych rozmów, nawiązaliśmy kontakty, które będą owocowały współpracą.

dania ink_grupa